نخستین همایش نکوداشت شاعر عاشورایی -”میرزا محمود فدایی تلاوکی(تلوکی) مازندرانی”- با حضور مسوولان کشوری، استانی و شهری، در سالن سلمان هراتی اداره فرهنگ و ارشاد ساری، برگزار شد.

همایش ملی بزرگداشت میرزا محمود فدایی مازندرانی شاعر عاشورایی با حضور کارشناسان و صاحبنظران و با پیام حداد عادل در ساری برگزار شد.

به گزارش  مهر، مهدی عبوری شهردار ساری در نخستین همایش ملی بزرگداشت میرزا محمود فدایی مازندرانی که در سالن شهید هراتی ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد اظهار داشت: بازشناسی فرهنگ و تبار شناسی هر ملت از ضروریات اساسی هر جامعه ای است.


شهردار ساری با بیان این که پیدایش فرهنگ بدون ثبت کارنامه گذشتگان ممکن نیست، افزود: اساس فرهنگ مبتنی بر موارث گذشته است و مفاخر و علما مهمترین بخش از این میراث هستند.

وی تصریح کرد: ملت ها به رجال، شخصیت ها و بزرگانشان افتخار می کنند و خود را وارثان آنان می دانند پس  در هر جامعه ای لازم است تا بزرگان خود را بشناسد.

عبوری تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر در دوسال گذشته با کمک مردم، شهرداری و اعضای شورای شهر در بسط فرهنگ ایرانی اسلامی با نگاه به فرهنگ بومی مازندران و شهرستان ساری گامهای استواری برداشته است و چراغی بیافروزد تا گوشه های تاریک این مرز و بوم را روشن کند.

وی خاطر نشان کرد: همایش حاضر بارقه ای از تلاش فرهیختگان و اندیشمندانی است که ضمن معرفی شخصیت و آثار میزا محمود فدایی به عنوان یکی از بزرگان و مفاخر بزرگ ساری به ارائه یکی از منابع عمده حفظ هویت ملی و اسلامی می پردازد.

در ادامه این همایش علی رمضان پاچی دبیر علمی همایش گفت: مازندران در دل خود شاعران و بزرگانی را پروراند که میرزا محمود فدایی تلاوکی از شاخص ترین آنها است.

دبیر علمی همایش ملی میزار محمود فدایی مازندانی تصریح کرد: در آذرماه ۱۳۹۳ پوستر فراخوان همایش به سراسر کشور ارسال شد و در سایت های مختلف منتشر شد۶۱ مقاله از ۱۲ استان به دبیرخانه رسید و پس از ارزیابی، ۲۳ مقاله و برخی از چکیده ها در همایش نامه به چاپ رسید.

در ادامه همایش رئیس سازمان اسناد ملی مازندران پیام حداد عادل در خصوص فدایی تلاوکی را قرائت کرد.

طبقه بندی: اخباردودانگه، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 خرداد 1394 توسط جوانان دودانگه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic